• Home
  • Ugoda z Bankiem? Dlaczego jej nie podpisywać?
Ugoda Z Bankiem

Ugoda z Bankiem? Dlaczego jej nie podpisywać?

Od lat spłacasz kredyt, który poważnie nadwyręża domowy budżet. Nagle okazuje się, że w Twojej umowie z bankiem znajdują się błędy lub nadużycia. Zwracasz się o pomoc do kancelarii prawnej. Podejmujesz odpowiednie kroki. 

Składasz reklamację i nagle… bank wysuwa propozycję ugody. Zapewnia przy tym, że to najkorzystniejsze możliwe rozwiązanie: unikniesz rozprawy sądowej i otrzymasz lepsze warunki spłaty. Nic, tylko brać. Czy aby na pewno? Ugoda z bankiem niesie za sobą niewielkie korzyści.

Ugoda z Bankiem: Masowe propozycje ugód bankowych

W ostatnim czasie propozycje ugody z bankiem pojawiają się jak grzyby po deszczu. Wbrew pozorom nie ma w tym nic dziwnego. 

Przyczyna jest jedna: kredytodawcy coraz częściej przegrywają procesy sądowe z konsumentami. Według statystyk, aż 97% spraw frankowych kończy się orzeczeniem na rzecz kredytobiorcy. Rośnie też popularność rozwiązania, jakim jest SKD – sankcja kredytu darmowego. W rezultacie banki próbują przekonać konsumentów, że ugoda to najlepsza możliwa opcja.

Dlaczego? Ponieważ to im się opłaca. Zawierając ugodę z klientem, nie tracą pieniędzy, które musiałyby zwrócić kredytobiorcy w przypadku SKD lub unieważnienia umowy frankowej. A co zyskuje klient? Niewiele. Ugoda bankowa prezentuje się bowiem dobrze “tylko na papierze”. W rzeczywistości klient jest stratny, a wynegocjowanie korzystnych warunków w takim układzie bywa wręcz niemożliwe.

Ugoda z bankiem: zalety i wady

Do zalet podpisania ugody z bankiem zaliczamy jedną kwestię: czas. Na prawomocny wyrok trzeba poczekać ok. półtora roku, podczas gdy ugodę podpiszesz niemal natychmiast. I na tym kończą się zalety ugód bankowych z perspektywy klienta.

Jednak w tym przypadku cierpliwość popłaca. Decydując się na pociągnięcie banku do odpowiedzialności procesowej w ramach SKD lub kredytu we frankach, zyskasz bowiem kilkakrotnie wyższe korzyści finansowe niż przy najbardziej atrakcyjnej ugodzie z bankiem.

Szansa na darmowy kredyt i zwrot poniesionych kosztów

Prawo i orzecznictwo jest po stronie klientów. Kredytobiorcy frankowi wygrywają obecnie 97% spraw. Natomiast ustawa o kredycie konsumenckim wyraźnie wskazuje, że w przypadku jakichkolwiek błędów, nadużyć i niejasności w umowie kredytowej, klient ma prawo do reklamacji. 

Narzędzie ochrony konsumenta, jakim jest sankcja kredytu darmowego, to forma kary nakładanej na kredytodawcę. Czasami pozwala uzyskać nawet całkowicie darmowy kredyt bez żadnych odsetek czy dodatkowych opłat. W wyniku SKD kredytobiorca zwraca więc tylko tyle, ile pożyczył. W efekcie bank nie zarabia na udzielonej pożyczce. Wszystko to sprawia, że kredytodawcy chętnie wychodzą z propozycjami ugód bankowych.

Zastanawiasz się, czy zawrzeć ugodę z bankiem?

Z praktyki naszej kancelarii wynika, że żadna ugoda bankowa nie daje tylu korzyści, co wygrany proces. Sam koszt usług kancelarii prawnej też nie jest zbyt wysoki. Już sam fakt, że czynności wstępne (takie jak analiza umowy i konsultacje) są bezpłatne, zachęca do skorzystania z pomocy specjalistów.

Kredytodawcy bardzo często przekraczają granice prawa, wprowadzając do umów niezgodne z ustawą zapisy. Najczęstsze z nich to błędnie obliczone RRSO i doliczanie prowizji do kwoty kredytu. Decydując się na dochodzenie swoich praw, nic nie tracisz. Nasi prawnicy za darmo przeanalizują Twoją umowę z bankiem, wyszukując ewentualne błędy czy niedopatrzenia. 

Skorzystaj z bezpłatnej analizy wstępnej

Większość konsumentów nie zdaje sobie sprawy z nadużyć pożyczkodawców. Właśnie dlatego kancelaria Vestra oferuje darmowe sprawdzenie umowy kredytowej wszystkim swoim klientom.

  • Dzięki sankcji kredytu darmowego możesz otrzymać zwrot wszystkich wpłaconych odsetek i obniżyć miesięczną ratę nawet o połowę (!). Z kolei procesy frankowe dają szansę na całkowite unieważnienie umowy. 

Nie zastanawiaj się nad ugodą z bankiem – nie warto. Zamiast tego skonsultuj się z prawnikami Vestry i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić. 

Bezpłatna analiza ekspertów pod numerem 593 070 069 lub wejdź na stronę www.sankcje24.pl i wypełnij formularz kontaktowy

Zostaw komentarz do wpisu