Sankcja Kredytu Darmowego - VESTRA

  • Home
  • Sankcja Kredytu Darmowego

Vestra: Rozwiązania prawne, które zmieniają życie

Sankcja Kredytu Darmowego

Czym jest sankcja kredytu darmowego?

Sankcja kredytu darmowego to specjalna instytucja prawna, która ma chronić kredytobiorcę. Zabezpiecza interes konsumenta w sytuacji naruszenia przepisów przez instytucję lub firmę, która udziela mu kredytu lub pożyczki. Termin sankcji kredytu darmowego nie jest jeszcze zbyt popularny. A szkoda, ponieważ każdy, kto zaciągnął kredyt, powinien wiedzieć o jego istnieniu. Warto być świadomym swoich praw zwłaszcza w dzisiejszej, trudnej sytuacji gospodarczej.

Kiedy możesz odwołać się do sankcji kredytu darmowego?

Informacje na ten temat znajdują się w art. 45 Ustawy o kredycie konsumenckim. Zgodnie z tym artykułem, zastosowanie sankcji kredytu darmowego może mieć miejsce wtedy, gdy kredytodawca w jakiś sposób narusza obowiązujące przepisy. Chodzi tutaj głównie o naruszenie regulacji prawnych, które zawiera wspomniana ustawa.

  • Jaka jest istota kredytu darmowego? To proste: kredytodawca nie spełnił obowiązków określonych ustawą, np. nie poinformował Cię o RRSO, wysokości rat, lub popełnił błąd w umowie? Masz prawo zwrócić mu sam kapitał bez płacenia żadnych odsetek i pozostałych kosztów.

 

Jak widać, można zastosować sankcję kredytu darmowego wtedy, gdy firma pożyczkowa lub kredytodawca dopuści się nieuczciwych praktyk wobec kredytobiorcy.

Kiedy można skorzystać z sankcji kredytu darmowego? Do kogo i kiedy złożyć wniosek?

Wiele osób zastawia się, do kogo i kiedy złożyć wniosek. Podobnie jak inne sankcje prawne, tak i ta jest ograniczona czasowo.

  • Zasady sankcji kredytu darmowego obowiązują zarówno w trakcie, jak i po spłacie kredytu przez konsumenta.
  • Wniosek o sankcję darmowego kredytu można złożyć na piśmie w ciągu roku od daty wykonania umowy, czyli od całkowitej spłaty zobowiązania.
  • Pisemne oświadczenie o skorzystaniu z tego prawa należy złożyć do kredytodawcy.

W oświadczeniu trzeba zamieścić wszystkie ważne informacje, takie jak m.in. dane osobowe i adres kredytobiorcy, informacje o kredytodawcy, numer umowy pożyczki/kredytu i rachunku bankowego, podstawę prawną, a także błędy, które wykryliśmy w umowie.

Oczywiście nie oznacza to, że po złożeniu wniosku bank z radością wypłaci Twoje pieniądze. Wręcz przeciwnie – istnieje duże ryzyko, że odmówi skorzystania z sankcji kredytu darmowego, w dodatku bez podania wyraźnego powodu. Zapis o darmowym kredycie jest nagminnie ignorowany przez instytucje finansowe.

 

Wtedy pozostaje zgłoszenie sprawy do sądu. Warto zrobić to z pomocą prawników, którzy przeanalizują Twoją sytuację i zaproponują najlepsze rozwiązania.

 

Dowiedz się więcej na temat Sankcji Kredytu Darmowego
Chcesz wiedzieć więcej? Skorzystaj z darmowej, niezobowiązującej porady prawnej.

24/7 Obsługa Klienta

Zadzwoń pod numer 593 070 069 i skorzystaj z bezpłatnej porady prawnej

OGROMNA DAWKA WIEDZY

ODWIEDŹ NASZ BLOG FINANSOWY WWW.FINANSOWYODDECH.PL

VESTRA Sankcja Kredytu Darmowego

Jakie kredytu kwalifikują się?

Kredyt konsumencki, pożyczka gotówkowa, kredyt konsolidacyjny

SANKCJA KREDYTU DARMOWEGO

Skontaktuj się z naszymi ekspertami i sprawdź

Maksymalna kwota kredytu 255 500 zł lub równowartość tej kwoty w innej walucie

SANKCJA KREDYTU DARMOWEGO

Skontaktuj się z naszymi ekspertami i sprawdź

Kredyt zawarty w latach 2011-2021

SANKCJA KREDYTU DARMOWEGO

Skontaktuj się z naszymi ekspertami i sprawdź

Kredyt w trakcie spłaty lub spłacony w ciągu ostatnich 12 miesięcy

SANKCJA KREDYTU DARMOWEGO

Skontaktuj się z naszymi ekspertami i sprawdź

VESTRA - SKUTECZNI W DZIAŁANIU

Osiągamy wiele sukcesów i każdego dnia podnosimy standardy naszej pracy.

Oto procentowy udział naszych wygranych spraw w poszczególnych kategoriach.

Kredyty Spłacone
98%
Kredyty W Trakcie Spłaty
98%

VESTRA Sankcja Kredytu Darmowego

Opinie Zadowolonych Klientów

Magdalena N.

Firma godna polecenia profesjonalna i rzetelna. Wielki szacunek dla prawników którzy realizują w 100% moje sprawy. Szacunek dla Pani Ewy Malek oraz Pani Justyny Kity za cierpliwość do mnie i profesjonalne podejście oraz angażowanie się w rozwiązywaniu moich problemów. Kontakt wspaniały Polecam gorąco.

Monika S.

Kancelaria godna zaufania szczerze polecam zwłaszcza tym którzy są nieufni jak ja . W rzeczy samej na pierwszym miejscu stawiają dobro drugiego człowieka wszystko rzetelnie wyjaśniając i szczegółowo pochylają się nad każdym indywidualnie co ja osobiście bardzo sobie cenię. Szczególne podziękowania dla Pana Dariusza Guzika który wzbudził pełne zaufanie co przełożyło się na szybkie załatwienie sprawy jeszcze raz dziękuję Pozdrawiam

Joanna B.

Firma bardzo warta polecenia warto się skontaktować z firmą vestra, polecam...każdy kto się boi lub zastanawia niech spróbuję bo warto, tylko firma vestra pomaga tam gdzie wszyscy inni rezygnują konsultant wszystko dokładnie tłumaczy i mają ludzkie podejście, naprawdę nie ma ściemy tylko realizują 100 procent usługi, jeszcze raz serdecznie polecam te firmę

Melania M.

Bardzo rzeczowy kontakt bezpośrednio z kancelarią. Konkretne osoby w sekretariacie, błyskawiczne reakcje na problemy, fachowo i profesjonalnie. Sprawa długofalowa, ale zakończona pełnym sukcesem. Pan mecenas również bardzo miły i służy pomocą jak trzeba. Jestem bardzo zadowolona i będę polecać!

Danuta L.

Vestra to firma godna zaufania, sprawy załatwia szybko i sprawnie, przede wszystkim skutecznie, ku zadowoleniu klienta, którego reprezentują. Jestem wdzięczna, że trafiłam do tak dobrej firmy. Dziękuję

Krystyna M.

Polecam firmę Vestra. Chwila rozmowy z Panem, który rozwiał mój problem i doradził. Wytłumaczył mi dokładnie i cierpliwie wszystko o co zapytałam. Dziękuję za miłą rozmowę, jestem pod wrażeniem.

VESTRA Sankcja Kredytu Darmowego

Najczęściej Zadawane Pytania (FAQ)

Kwalifikują się tylko kredyty konsumenckie, których wartość nie przekracza kwoty 255.500 zł lub równowartości tej kwoty w innej walucie.

Istnieje kilka powodów, które pozwalają nam na zastosowanie SKD:

– umowa nie zawierała kluczowych danych jak: imię i nazwisko, adres konsumenta oraz imię i nazwisko adres siedziby kredytodawcy 

– umowa nie zawiera informacji o: rodzaju kredytu, okresie spłaty, całkowitej kwocie zobowiązania, terminie i sposobie wypłaty kredytu, stopie oprocentowania, czy warunkach jej stosowania

-Twoja umowa przewiduje wysokość pozaodsetkowych kosztów kredytu na poziomie wyższym niż maksymalna wysokość pozaodsetkowych kosztów wynikająca z ustawy.

Tak, natomiast o wystąpienie z wnioskiem o SKD mamy tylko 12 miesięcy od daty wpłaty ostatniej raty.

Właśnie w 2022 r banki zaczęły zmieniać wzory umów kredytowych i dostosowywać je do norm ustawowych, nie oznacza to jednak, że w Twojej umowie z 2022 nie znajdują się wspomniane wcześniej zapisy. Skontaktuj się z nami abyśmy bezpłatnie przeanalizowali treść Twojej umowy kredytowej. 

Największa korzyścią jest to, że konsument oddaje bankowi dokładnie tę samą kwotę, którą pożyczył bez dodatkowych odsetek czy jakichkolwiek innych innych kosztów.

Zostaw swoje dane w formularzu na stronie https://www.sankcje24.pl/ a my oddzwonimy lub zadzwoń pod numer 593 070 902 – udzielimy Ci bezpłatnej porady prawnej.