sankcja-kredytu-darmowego-wyroki

Sankcja kredytu darmowego. Wygrane wyroki.

22 października, 2024 Karina Piechowska 0 Komentarzy

Sankcja kredytu darmowego – wygrane wyroki. Sprawy o sankcję kredytu darmowego to gorący temat ostatnich miesięcy. Nasi klienci często pytają o konkretne rozprawy dotyczące sankcji – ich przebieg, czas trwania, czy stosowaną przez nas argumentację.

Z praktyki wiemy, że case study (z ang. analiza przypadku) to najlepszy sposób na wytłumaczenie danego zjawiska. Kwestia sankcji kredytu darmowego dla wielu pozostaje niejasna, dlatego w tym artykule dzielimy się kolejnymi historiami prosto z sali sądowej.

Sankcja kredytu darmowego: wygrany wyrok z kancelarią VESTRA

Sankcja kredytu darmowego – wygrane wyroki.

Poniżej prezentujemy sprawy sankcji kredytu darmowego z ostatnich miesięcy. Przytoczone przykłady idealnie pokazują, że dochodzenie darmowego kredytu może mieć różny przebieg i czas trwania. Jednak w zdecydowanej większości (97% spraw) takie postępowania pozwalają klientom otrzymać darmowy kredyt – bez odsetek, prowizji i pozostałych opłat.

Umowa z PKO BP skutkuje sankcją kredytu darmowego

sankcja-kredytu-darmowego-wyroki
sankcja-kredytu-darmowego-wyroki

W tym przypadku Sąd przeprowadził jedną rozprawę i odroczył wydanie wyroku. Następnie ogłosił wyrok w całości, zasądzając kwotę dochodzoną pozwem przez konsumenta i przyjmując naszą argumentację w całości za prawidłową – relacjonuje Ewelina-Dubicka-Żołnierek. Zdaniem Sądu system „kredytowania” prowizji czy też składki ubezpieczeniowej przez bank jest o tyle iluzoryczny, że w istocie rzeczy stanowi matematyczny sposób na zwiększenie kwoty pożyczki ponad kwotę realnie przekazaną konsumentowi. Natomiast naliczanie odsetek od pozaosetkowych kosztów kredytu przez PKO BP skutkowało koniecznością doliczenia tych kosztów przy szacowaniu RRSO i wpłynęło na jego błędne określenie.

Takie działanie ze strony banku jest sprzeczne z przepisami dyrektywy unijnej i ustawy o kredycie konsumenckim. W konsekwencji stanowi podstawę do skorzystania z sankcji kredytu darmowego.

Orzecznictwo sądów. Kolejna wadliwa umowa kredytu z bankiem PKO BP

Ocena sądu w sprawie PKO BP była jednoznaczna również w innej sprawie, w której konsumenta reprezentowała nasza Kancelaria. W tym przypadku odbyły się dwie rozprawy, ale już na drugim terminie Sąd ogłosił wyrok, zasądzając całą kwotę dochodzoną roszczeniem przez Klienta.

Nie posiadamy jeszcze pisemnego uzasadnienia wyroku, ale w ustnych motywach Sąd przyjął, że umowa łącząca konsumenta z bankiem nie informowała w sposób wyraźny i dostateczny o tym, że bank nalicza odsetki od kredytowanych kosztów. Ponadto naliczanie odsetek od kosztów kredytu jest sprzeczne z przepisami ustawy o kredycie konsumenckim, jak również orzecznictwem TSUE. Naliczanie odsetek od pozaodsetkowych kosztów kredytu spowodowało, że konsument został wprowadzony w błąd co do kosztów zobowiązania oraz błędnie poinformowany o wysokości całkowitej kwoty do zapłaty i RRSO. A to skutkuje sankcją kredytu darmowego i czyni kredyt „darmowym”, dzięki nasz klient jest uprawniony do spłaty jedynie kapitału kredytu.

Kredytobiorcy wygrywają z PKO BP – przypadek sankcji kredytu darmowego

Sankcja kredytu darmowego – wygrane wyroki. W ostatnim czasie mieliśmy napływ wadliwych umów z bankiem PKO BP. Jako trzeci przykład podajemy więc sprawę Pana Marcina, w której odbyły się trzy rozprawy. W trakcie ich trwania Sąd zobowiązał pełnomocników stron do składania pism procesowych i zajmowania stanowisk w kwestiach dotyczących sankcji kredytu darmowego. Ponadto jako świadek występował pracownik banku, który udzielił kredytu konsumentowi.

Skrupulatna ocena zgromadzonego materiału dowodowego spowodowała, że Sąd w całości uwzględnił nasze roszczenia z tytułu sankcji kredytu darmowego – podsumowuje Radca Prawny – Ewelina-Dubicka-Żołnierek. Okazało się, że bank błędnie określił w umowie koszty kredytu, co zawyżyło całkowitą kwotę do spłaty i jednocześnie zaniżyło parametr RRSO. Takie praktyki są niezgodne z ustawą o kredycie konsumenckim.

Co więcej, bank PKO BP w zastosowanym wzorcu umowy kredytowej nie informuje klienta w sposób pełny i prawidłowy o kosztach, jakie konsument poniesie, a do tego błędnie poucza o wcześniejszej spłacie zobowiązania i przysługującej kredytobiorcy rekompensacie.

Według Sądu takie postępowanie jest niedopuszczalne, a sankcja kredytu darmowego stanowi odpowiednią, proporcjonalną karę dla kredytodawcy.

Skorzystanie z sankcji kredytu darmowego: warunki

Aby uzyskać darmowy kredyt należy spełnić kilka warunków. Kwota zobowiązania nie może przekraczać kwoty 255 550 zł lub równowartości tej sumy w obcej walucie. Po drugie w przesłankach dotyczących sankcji kredytu darmowego zawarto informację, że umowa musi być podpisana po 18 grudnia 2011 roku (czyli po wejściu w życie ustawy o kredycie konsumenckim).

Po trzecie kredyt nie może być zabezpieczony hipoteką, a po czwarte – uzyskane środki nie powinny być wykorzystane na prowadzenie działalności gospodarczej. Wreszcie po piąte, jeśli konsument spłacił już kredyt, to od tego czasu nie mogło minąć więcej niż 12 miesięcy.

Więcej informacji na temat wymogów i terminów w sprawie sankcji kredytu darmowego znajdziesz w tym artykule: Sankcja Kredytu Darmowego. Odpowiedzi Na Najczęściej Zadawane Pytania

Odzyskaj koszty kredytu konsumenckiego. Wyślij skan umowy

Do uzyskania kredytu darmowego potrzebujesz przede wszystkim profesjonalnego wsparcia. Ekspert w tej dziedzinie sprawdzi Twoją umowę z bankiem lub firmą pożyczkową w celu znalezienia błędów czy niedociągnięć ze strony kredytodawcy. Darmowy kredyt możliwy jest wyłącznie wtedy, gdy w umowie występują uchybienia uwzględnione w Ustawie o kredycie konsumenckim.

Sprawy o sankcję kredytu darmowego wymagają też przedstawienia odpowiedniej argumentacji. Sąd szczegółowo analizuje argumenty obu stron sporu, dlatego trzeba zadbać o to, aby sprawę prowadził prawnik z doświadczeniem i wiedzą z zakresu SKD. Wówczas możesz mieć pewność, że sprawa o sankcję kredytu darmowego zostanie przeprowadzona profesjonalnie i sumiennie.

Kierując do sądu sprawę dotyczącą sankcji kredytu darmowego powództwo wnosi się do Sądu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania konsumenta lub miejsce, w którym znajduje się siedziba kredytodawcy. Ponadto kredyt darmowy powoduje, że kredytobiorca oddaje bankowi tylko taką kwotę, jaką otrzymał w ramach kredytu. W rezultacie nie ponosi żadnych innych kosztów związanych z umową, tj. odsetek czy prowizji.

Sprawy dotyczące sankcji coraz głośniejsze

Zastanawiasz się, czy możesz otrzymać darmowy kredyt? Z nami sprawdzisz to za darmo!

Uzyskanie kredytu darmowego jest możliwe jeśli w umowie z bankiem znajdują się błędy, np. różnica między realną, a umowną kwotą pożyczonych pieniędzy, czy źle obliczone oprocentowanie. Z tysięcy przeprowadzonych przez nas analiz wynika, że uchybienia można odnaleźć w umowach zawieranych z wieloma popularnymi bankami, m.in. z PKO BP, mBank, Peako S.A., VeloBank, Santander Consumer Bank, czy Millennium Bank.

Sankcja kredytu darmowego orzeczenia

W Kancelarii Vestra za słowami idą czyny. Z tego względu na bieżąco pokazujemy Wam prowadzone przez nas sprawy. Przypominamy też, że nie warto zwlekać. Instytucja sankcji kredytu darmowego obowiązuje przez jeden rok od daty wykonania umowy, czyli od spłaty ostatniej raty zobowiązania. Nawet jeśli już spłaciłeś swój dług, kredyt darmowy wciąż może znajduje się w Twoim zasięgu.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi case studies prezentującymi wygrane wyroki sankcji kredytu darmowego. Udowadniają one, że darmowy kredyt możliwy jest w naprawdę wielu zróżnicowanych sytuacjach. Warto próbować i przesłać nam umowę do darmowej analizy. Bezpłatnie sprawdzimy, czy Twój przypadek kwalifikuje się do sprawy o sankcję kredytu darmowego.

Zostaw komentarz do wpisu