Najczęściej zadawane pytania

Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów. Jest to kompendium wiedzy na temat naszych usług

Wybierz usługę, która Cię interesuje:

Sankcja kredytu darmowego

Sankcja kredytu darmowego - najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów i odpowiedzi na nie.

Sankcja kredytu darmowego jest dostępna wyłącznie dla osób prywatnych. Dotyczy umów o kredyt konsumencki, pożyczkę gotówkową, kredyt konsolidacyjny i kredyt restrukturyzacyjny podpisanych po 17 grudnia 2011 roku. Musi być to zobowiązanie w trakcie spłaty lub spłacone w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Poza tym maksymalna kwota kredytu uprawniająca do SKD wynosi 255 000 zł lub równowartość tej kwoty w walucie obcej.

To ogromna ulga dla domowego budżetu. SKD pozwala na znaczne obniżenie raty (nawet o połowę), umorzenie wszystkich odsetek i kosztów do końca trwania umowy, a także zwrot już zapłaconych odsetek i innych poniesionych kosztów. 

Skontaktuj się z naszym prawnikiem, który bezpłatnie przeanalizuje Twoją umowę kredytową. Z doświadczenia wiemy, że większość umów zawiera błędy (takie jak np. zbyt wysokie odsetki czy źle określone RRSO). Nawet niewielkie uchybienie może dać szansę na darmowy kredyt!

Wypełnij nasz formularz kontaktowy lub zadzwoń pod numer 593 070 069. Do kompleksowej analizy potrzebujemy wyłącznie skanu Twojej umowy kredytowej. Jeśli znajdziemy w niej błędy, otrzymasz od nas dokładne instrukcje, co dalej. 

Przygotujemy dla Ciebie pisemne oświadczenie o skorzystaniu z sankcji kredytu darmowego, profesjonalny wniosek i argumentację. Jeśli bank odmówi zwrotu pieniędzy, będziemy reprezentować Cię przed sądem. Z naszą pomocą odzyskasz swoje pieniądze.

Istnieje kilka powodów, które pozwalają nam na zastosowanie SKD:

– umowa nie zawierała kluczowych danych jak: imię i nazwisko, adres konsumenta oraz imię i nazwisko adres siedziby kredytodawcy 

– umowa nie zawiera informacji o: rodzaju kredytu, okresie spłaty, całkowitej kwocie zobowiązania, terminie i sposobie wypłaty kredytu, stopie oprocentowania, czy warunkach jej stosowania

-Twoja umowa przewiduje wysokość pozaodsetkowych kosztów kredytu na poziomie wyższym niż maksymalna wysokość pozaodsetkowych kosztów wynikająca z ustawy.

Nie. Bank nie może wypowiedzieć Ci umowy, a SKD nie wpłynie na Twoją zdolność kredytową. 

SKD to mechanizm prawny, który ma chronić kredytobiorców przed nieuczciwymi praktykami banków. Oświadczenie o skorzystaniu z sankcji kredytu darmowego wnosimy tylko wtedy, gdy w Twojej umowie znajdziemy błędy. Dlatego tak ważne jest, aby przekazać skan umowy doświadczonej kancelarii prawnej. 

Tak, natomiast o wystąpienie z wnioskiem o SKD mamy tylko 12 miesięcy od daty wpłaty ostatniej raty.

Właśnie w 2022 r banki zaczęły zmieniać wzory umów kredytowych i dostosowywać je do norm ustawowych, nie oznacza to jednak, że w Twojej umowie z 2022 nie znajdują się wspomniane wcześniej zapisy. Skontaktuj się z nami abyśmy bezpłatnie przeanalizowali treść Twojej umowy kredytowej. 

Błędy w umowach zdarzają się zarówno w przypadku banków takich jak np. PKO BP, Bank Pekao, Bank Millennium, VeloBank, Bank Pocztowy, czy mBank, jak i rozmaitych firm pożyczkowych, np. Szybka Gotówka, Tani Kredyt, Provident, Vivus. 

Odszkodowania za represje

Odszkodowania za represje - najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów i odpowiedzi na nie.

Wystąpimy również z wnioskiem o udostępnieniem dokumentów do Instytutu Pamięci Narodowej. Zapewniamy minimum formalności dla klienta.

Na mocy Ustawy z dnia 23 lutego 1991 r. o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego, można dochodzić odszkodowania dla osób represjonowanych w latach 1944-1989, a dokładniej od 1 stycznia 1944 do 31 grudnia 1989. 

 

Do odszkodowania i zadośćuczynienia mają prawo m.in. osoby, wobec których stosowano represje w okresie stalinowskim i w czasach PRL, a także które były internowane podczas stanu wojennego w Polsce.

Tak. Jeśli osoba represjonowana zmarła, roszczenia przechodzą na jej najbliższą rodzinę: dzieci, małżonka lub rodziców. 

Rekompensata przysługuje tylko osobom zesłanym na Sybir w latach 1944-1956.

Otóż zgodnie z prawem międzynarodowym, Państwo Polskie nie może być obarczone odpowiedzialnością odszkodowawczą za działania organów obcego państwa – w tym przypadku Sowietów.

Osobie, która w okresie od dnia 1 listopada 1982 roku do dnia 28 lutego 1983 roku pełniła czynną służbę wojskową, do której odbycia została powołana za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego, przysługuje od Skarbu Państwa odszkodowanie za poniesioną szkodę i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Tak, w naszej Kancelarii analiza prawna jest bezpłatna – nie składamy pustych obietnic.  Podczas analizy sprawdzamy czy możemy uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Średni czas trwania sprawy to około 12 miesięcy

Po zgłoszeniu się do naszej kancelarii, prawnik przedstawi Ci dostępne możliwości i wyjaśni przebieg postępowania o odszkodowanie za represje. Później przejdziemy do skompletowania potrzebnej dokumentacji i jej dokładnej analizy. Kolejna czynność to złożenie wniosku o odszkodowanie oraz walka o uzyskanie jak najwyższej kwoty. 

Nie, są to dwa osobne roszczenia. Odszkodowanie przysługuje za szkodę majątkową, np. utratę majątku lub możliwości pracy zarobkowej w wyniku represji. Natomiast zadośćuczynienie jest przyznawane za szkodę niemajątkową, czyli za doznane krzywdy psychiczne.

Skontaktuj się z naszą kancelarią, aby otrzymać darmową poradę prawną. Sprawy z zakresu represji wymagają bowiem specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Oprócz tego możesz zapoznać się z artykułami dostępnymi na naszym blogu. 

Pomoc frankowiczom

Kredyty frankowe i pomoc frankowiczom - najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów i odpowiedzi na nie.

Naprawdę wiele. Po uznaniu nieważności umowy kredytu frankowego, będziesz spłacać wyłącznie kwotę kapitału, którą otrzymałeś od banku. Jednocześnie kredytodawca zwróci Ci wszystko, co do tej pory wpłaciłeś (odsetki, koszty dodatkowe). Nie będziesz zobowiązany do dalszej spłaty kredytu i możesz uzyskać odsetki ustawowe za opóźnienie (w wysokości 11,25% za rok). 

Tak, spłata kredytu CHF nie wyklucza możliwości dochodzenia swoich praw przed sądem. Jeśli Twoja umowa frankowa była wadliwa, nadal możemy Ci pomóc. 

Ponieważ z reguły Frankowicze odzyskują o wiele większe kwoty na drodze sądowej niż dzięki ugodzie z bankiem. Linia orzecznicza jest dla nich bardzo korzystna: obecnie wygrywają aż 97% spraw!

Przeciętnie na stwierdzenie nieważności kredytu frankowego czeka się od 15 miesięcy do 2,5 roku. Banki coraz częściej nie wnoszą apelacji i większość postępowań kończy się prawomocnym wyrokiem już po I. instancji. 

Obecnie szanse na wygranie z bankiem są bardzo duże. Na 9.596 wyroków, kredytobiorcy wygrali 9.320 spraw, co stanowi odsetek 97 proc.

Odpowiedź brzmi NIE. Bank może wypowiedzieć umowę tylko w przypadkach określonych wprost w umowie kredytu. Najczęściej jest to brak spłacania rat. 

Nie, zdecydowanie nie rekomendujemy tego typu działania.

Zdecydowanie nie warto. Czekając z pozwaniem banku działamy na własną szkodę. Po pierwsze dlatego, że czas rozpoznawania spraw coraz bardziej się wydłuża ze względu na liczbę pozwów składanych przez Frankowiczów, a ponadto dlatego, że propozycje ugodowe są niekorzystne dla Frankowiczów.

Najprawdopodobniej tak. W większości spraw obecność klienta będzie wymagana przez Sąd, klient musi zostać przesłuchany w charakterze strony.

Postępowanie w sprawie frankowej może trwać od sześciu miesięcy do nawet trzech lat. Sędziowie coraz sprawniej orzekają w takich sprawach, a czas oczekiwania jest o wiele krótszy, niż jeszcze kilka lat temu.

Upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka - najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów i odpowiedzi na nie.

Konsument - czyli osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej we własnym imieniu.

Upadłość konsumencka to rozwiązanie dla Ciebie, jeśli zmagasz się z nadmiernym zadłużeniem (zobowiązania finansowe przewyższają Twoje zarobki), chcesz chronić swój majątek przed wierzycielami, lub Twoje aktywa są zagrożone postępowaniem komorniczym. 

Upadłość konsumencka pozwala obniżyć lub umorzyć zaciągnięte długi czyli wszelkie zobowiązania pieniężne, np. kredyty bankowe, pozabankowe, rachunki i faktury. Ogłoszenie upadłości to dla wielu osób prawdziwy finansowy oddech i szansa na uwolnienie się od wierzycieli lub komornika. 

Najpierw należy złożyć wniosek za pomocą Krajowego Rejestru Zadłużonych. Po weryfikacji wniosku sąd wydaje postanowienie o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Aby nie popełnić błędów i usprawnić cały proces, zgłoś się do naszej kancelarii. Przygotujemy dla Ciebie kompletny wniosek, a następnie pomożemy w pełnej obsłudze upadłości konsumenckiej.

Ponieważ to ogromna oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy. Nie tylko przygotujemy dla Ciebie niezbędną dokumentację, ale też m.in. przeanalizujemy Twoją sytuację finansową oraz zapewnimy Ci kompleksową obsługę na każdym etapie - od przygotowania dokumentacji po reprezentację przed sądem. 

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie, które cię nurtuje - skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy